Aby zamówić napisz na sklep@esterydy.com lub [wyślij wiadomość poprzez formularz tutaj]
Aby zamówić napisz na sklep@esterydy.com lub [wyślij wiadomość]. Wysyłka w 24h

Metanabol (Ions Pharmacy) - 80zł


Dostępny

Metanabol, meta, a dokładniej metandienon – tak brzmi poprawna nazwa tego sterydu anaboliczno-androgennego który został stworzony przez Johna Zieglera z zawodu lekarza. W 1956 roku w aptekach pojawił się produkt pod nazwą handlową Dianabol i stosowany był w medycynie jako środek poprawiający bilans azotowy organizmu w przypadkach, kiedy występował nadmierny katabolizm białek i zanik mięśni.

Taki środek jak metandienon ze względu na swoje właściwości , szybko został zauważony przez sportowców, a zwłaszcza – kulturystów, w latach 80 stał się fundamentalnym składnikiem każdego cyklu , wśród osób stosujących go znaleźli się Arnold Schwarzenegger i Frank Zane. Po pewnym czasie ukazał się raport, z którego jasno wynikało, że popularna meta ma głównie zastosowanie pozamedyczne i FDA wydało zakaz jego produkcji , ale zakazy , zakazami , lek ten nawet na chwilę nie zniknął z rynku.

EFEKTY
Czas pokazał że stosowanie metanabolu wiąże się z wyraźnym przyrostem masy ciała oraz siły . Pierwsze efekty pojawiają się bardzo szybko, czasem nawet już po kilku dniach. Nie bez znaczenia jest też fakt, że metanabol jest jednym z tańszych sterydów , a co więcej – występuje w formie tabletek, co sprawia, iż w wyobrażeniu wielu osób wydaje się „sterydem lekkim”, tzn łagodniejszym od iniekcyjnych sterydów, co niekoniecznie jest prawdą… i musimy o tym pamiętać że metanabol to bardzo mocny steryd.

Metadienone jest silnie działającym środkiem anabolicznym, a fakt że jest w postaci tabletek i rozkłada się drogą pokarmową sprawia, że podczas jego stosowania powinny towarzyszyć szczególne środki ostrożności. Niestety łatwa i wygodna forma spożycia powoduje że wiele osób przyjmuje metanabol w zbyt wysokich dawkach, zbyt długo i zbyt często, co sprawia, że ryzyko niepożądanych działań , skutków ubocznych itp, wyraźnie wzrasta, a przyrosty są niestety gorszej jakości.

JAK BRAĆ ?
Jeżeli planujesz cykl oparty na metanabolu , to pamiętaj o rozsądnym dawkowaniu. Weź pod uwagę fakt, że jego wyjątkowość polega na tym, iż już w dawkach farmakologicznych ( czyli niewielkich ) miał za zadanie działać anabolicznie i skutkować wzrostem masy ciała. W zasadzie już porcje oscylujące w przedziale 5 do 10mg (przy farmaceutycznej jakości środku) mogą okazać się efektywne, a w przypadku 15 – 25mg (zależnie od tego czy stosowany jest w cyklu czy pojedynkę ) uzyskuje się zazwyczaj bardzo dobre przyrosty.

Pewnie nie jeden doświadczony zawodnik , uśmiechnię się pod nosem czytając to , ale prawdą jest , że jak ktoś preferuje dobrą jakościowo masę, bez nadmiernej retencji wody, to stosowanie dawek przekraczających 30 – 40mg na dobę jest po prostu bez sensu. Niestety wśród chłopaków na osiedlu , często można spotkać się z praktyką polegającą na przyjmowaniu metki w dawkach nawet do 100 mg dziennie , za co oczywiście spotka ich kara prędzej czy później w postaci podziurawionej wątroby.

ILE CZASU BRAĆ METANABOL ?
Praktyka pokazuje że metandienon śmiało może być stosowany „solo” jak i w większym stosie :), chociaż by popularny testosteron. Najczęściej metka solo jest stosowana i polecana na tzw. Kick start ( pierwszy raz) , chociaż pamiętajmy że to mocy środek i od pewnego czasu w zabawe z metką solą preferują bardziej doświadczone osoby . Ze względu na to że specyficzny mechanizm tego środka w postaci szybkich efektów , metka chętnie łączona jest ze środkami, które „rozkręcają się” długo np: długa deka czy długie estry testosteronu ( cypionate , testosteron enanthate) .

W złożonych cyklach , metandienon stosowany jest w pierwszych tygodniach cyklu jako tzw. „kickstarter”. Ale pamiętajmy by metanabolu nie stosować zbyt długo. Ryzyko efektów ubocznych przy długim stosowaniu , mocno wzrasta zwłaszcza po 4 – 6 tygodniach . W przypadku większych dawek (15mg) porcję dobową rozkłada się na kilka aplikacji w ciągu dnia, w przypadku dawek mniejszych (15mg) całość zazwyczaj przyjmowana jest w godzinach porannych.

OSŁONA PODCZAS KURACJI I ODBLOK PCT
Pamiętaj aby przed zażywaniem sterydów , odpowiendio go ułożyć , przemyśleć itp , podczas cyklu niezależnie od środków, konieczne jest zastosowanie dodatkowych preparatów ochronnych , których zadaniem jest zmniejszenie i ograniczenie skutków ubocznych oraz jak najszybszy powrót gospodarki hormonalnej do równowagi po cyklu. W czasie cyklu jak i po , warto używać preparatów ochronnych na wątrobę, są to popularne suplementy i leki dostępne bez recepty w każdej aptece np: wyciągi z karczocha, asparaginian l-ornityny, fosfolipidy sojowe i sylimarynę.

W celu przeciwdziałania skutkom takim jak ginekomastia można sięgnąć po AI np. W czasie kuracji Arimidex, aromasin , proviron , czy tamoksyfen (Nolvadex) wykazujące działanie antyestrogenowe , chociaż ten ostatni z podanych środków, można także zastosować po zakończeniu cyklu w celu „odblokowania” naturalnej produkcji testosteronu (choć metanabol nie blokuje silnie osi przysadka-podwzgórze-jądra i zdaniem niektórych sportowców zażywających metke , przy krótkich cyklach i niewielkich dawkach klasyczne PCT nie jest konieczne), w przypadku przyjmowania innych sterydów razem z metanabolem konieczne jest jednak odpowiednie PCT na zakończenie kuracji. Podczas kuracji dobrze jest wspomagać swój organizm odpowiednimi witaminami i minerałami (omega 3, potas, magnez, czosnek) oraz kreatyny, które pomoże nam po cyklu podtrzymać wypracowane efekty.

Produkt: Metanabol (Meta)
Firma: IONS Pharamcy
Ilość: 100 Tabletek
Stężenie: 10mg/tabs
Dostępny
Cena: 80zł
[zamów produkt]