Aby zamówić napisz na sklep@esterydy.com lub [wyślij wiadomość poprzez formularz tutaj]
Aby zamówić napisz na sklep@esterydy.com (wysyłka w cenie) [wyślij wiadomość]

Deca – efekty i bezpieczeństwo


Deca – efekty i bezpieczeństwo

Spis treści Deca – efekty i bezpieczeństwoDeca – sprawdzony i bezpieczny sterydDziałanie Deca i wpływ na organizmKorzyści stosowania DecaMożliwe skutki uboczne stosowania DecaDawkowanie DecaKonieczne przeprowadzenie odblokowania

Deca (“deka”) to powszechna nazwa dla jednego z najpopularniejszych sterydów o działaniu androgenno-anabolicznym. Z chemicznego punktu widzenia jest to ester o podobnej budowie do testosteronu. Różnica polega na tym, że Deca ma nieco silniejsze i dłuższe działanie. Wyeliminowana została także cześć niekorzystnych efektów, które posiadało aplikowanie zbyt dużych ilości testosteronu. Dzięki temu Deka uważana jest za jeden z bardziej bezpiecznych sterydów. Istnieją dwa rodzaje tego sterydu. Pierwszy to Durabolin, który działa szybciej, ale też szybciej zostaje wydalony z organizmu. Pod kątem chemicznym składa się on z fenylopropionian nandrolonu. Drugi to tzw. “Długa Deka”, czyli Deca-Durabolin, która pozostaje w organizmie  przez znacznie dłuższy okres czasu. Cechuje się przy tym niższym stężeniem w ciele w porównaniu do Durabolinu. Powolne uwalnianie się Nandrolonu wzmaga działanie anaboliczne sterydu. Deca-Durabolin zawiera dekanian nandrolonu.

Deca – sprawdzony i bezpieczny steryd

Nazwa specyfiku Deca-Durabolin jest zastrzeżona przez koncern Organon. Firma ta zajmuje się syntetycznym wytwarzaniem Deca-Duraboliu od lat 60 XX. Oznacza to, że specyfik ten istnieje na rynku już od bardzo długiego czasu. W związku z tym jego działanie zostało od tego czasu gruntownie przebadane. Efektem jest to, że Deka to jeden z najczęściej i najchętniej używanych w treningach siłowych i sporcie sterydów. Nadaje się doskonale dla amatorów, którzy chcą na własny użytek poprawić swoje osiągnięcia. Jednak w takim samym stopniu Deca jest świetnym wyborem dla profesjonalnych zawodników, którym zależy na osiągnięciu maksimum formy i wykorzystania jej podczas np. zawodów. Jednak należy mieć na uwadze, że istnieje możliwość wykrycia faktu stosowania Deca nawet do półtora roku po zakończeniu cyklu.

Działanie Deca i wpływ na organizm

Za działanie Deca odpowiada substancja o nazwie Nandrolon. Jest ona w swojej budowie bardzo podobna do testosteronu, dzięki czemu oddziałuje na organizm w podobny sposób. Jednak ze względu na różnicę w budowie chemicznej, jego działanie trwa do trzech tygodni od wprowadzenia do organizmu! Podobnie jak testosteron ma działanie anaboliczne, jednak o zwiększonej sile. Jednocześnie w mniejszym stopniu niż testosteron działa na organizm w sposób androgenny. Nandrolon podobnie jak testosteron ulega redukcji poprzez działanie enzymu 5-alfa reduktazy, jednak konwertuje on do znacznie bardziej przyjaznego dla ciała dihydronandrolonu DHN. W praktyce oznacza to, że Deca jest wolny od takich niekorzystnych skutków stosowania testosteronu i niektórych innych sterydów, jak nadmierne wydzielanie sebum, wypryski skórne, łojotok, wzmożony porost owłosienia, powiększanie się prostaty i nadmierna agresja. Oczywiście przy stosowaniu zbyt dużych dawek mimo wszystko powyższe skutki uboczne mogą się pojawić. Nandrolon w przeciwieństwie do testosteronu, nie powoduje zaburzenia pracy wątroby i woreczka żółciowego. Jeżeli chodzi o ginekomastię (kobiecy wygląd piersi u mężczyzn), to Nandrolon w przeciwieństwie do testosteronu cechuje się mniejszą bezpośrednią zdolnością do rozpadu do silnych estrogenów.

Korzyści stosowania Deca

Deca powoduje efektowne i trwałe powiększenie się masy mięśniowej. Wskutek działania sterydu przyśpieszeniu ulega metabolizm tkanek mięśniowych. Zwiększa się ich wydajność energetyczna oraz tolerancja na wysiłek. Kolejny bardzo istotny aspekt stosowania Deca wiąże się z ochronnym wpływem na mięśnie. Oznacza to, że stosując Deca hamuje się procesy kataboliczne. Ma to szczególnie istotne znaczenie podczas intensywnego wysiłku oraz przede wszystkim podczas treningu siłowego. Mięśnie są w stanie wytrzymać większe obciążenie, a ich regeneracja i odbudowa zachodzi szybciej. Dodatkowa korzyścią ze stosowana Deca jest zmniejszenie bólu w obrębie stawów. Poza wymienionymi zaletami, Deca oddziałuje na ludzki organizm poprawiając gospodarkę wapniową. Oznacza to, że ma pozytywny wpływ przy np. osteoporozie, ponieważ zwiększa gęstość kości. Dobroczynny wpływ Deca dotyczy także równowagi azotu w ciele, niwelując niedobory białka w przypadku silnego osłabienia ciała. W związku z tym Nandrolon może pozytywnie wpływać na osoby po wyczerpującej hospitalizacji. Badania wskazują, że w przypadku kobiet skutkiem ubocznym stosowania Nandrolonu może być cofnięcie się objawów rozsianego raka piersi. Wykazano także szereg pozytywnych efektów w zakresie wzmacniania działania układu odpornościowego. Tę cechę Nandrolonu wykorzystano np. przy tworzeniu leków na AIDS.

Możliwe skutki uboczne stosowania Deca

Deca uchodzi za jeden z najbezpieczniejszych sterydów, którego stosowanie nie wiąże się z uporczywymi konsekwencjami. Konieczne jest jednak przestrzeganie właściwego dawkowania. Inaczej mogą mieć miejsce uszkodzenia wątroby oraz inne skutki uboczne. Nadmiar Deca we krwi może pośrednio wpłynąć na zwiększenie się poziomu estrogenu w organizmie (chociaż i tak w mniejszym stopniu niż przy zażywaniu samego testosteronu), a w konsekwencji zarysowanie się trzeciorzędowych kobiecych cech płciowych jak zwiększenie się piersi, odkładanie tłuszczu i zmiana proporcji ciała na bardziej damskie. Steryd ten, stosowany przed dłuższy okres czasu hamuje uwalnianie gonadotropin, czego konsekwencją jest bezpłodność. W takim wypadku cofnięcie blokady zdolności reprodukcyjnych wymaga leczenia medycznego. Natomiast mniej groźnym skutkiem ubocznym (i łatwiejszym do cofnięcia) mogą być problemy ze wzwodem i obniżone libido. Na szczęście przyjmując Deca wraz z testosteronem, ryzyko problemów związanych z impotencją zostaje znacznie obniżone.

Dawkowanie Deca

Minimalna dawka Deca, która pozwoli na wzrost mięśni to 200 mg tygodniowo. Zalecana jest ona dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z Deca i sterydami. Bardziej zaawansowane osoby powinny sięgnąć po dawki w wysokości 400 mg do 600 mg aplikowanych co tydzień. Najwcześniejsze efekty pojawia się już w 3 tygodniu kuracji. Cały cykl przyjmowania Deca powinien trwać do 8 do 10 tygodni. Podczas kuracji należy koniecznie włączyć do niej także dawki testosteronu. Kuracja przy użyciu tylko Deca, a bez wsparcia testosteronu może być szkodliwa dla organizmu. Z kolei dodatek testosterony pozwoli na jeszcze większy przyrost mięśni, zwiększenie ich gęstości i objętości. Przyjmując Deca należy liczyć się z podwyższonym wskaźnikiem zatrzymywania wody w organizmie.

Konieczne przeprowadzenie odblokowania

Na 3 tygodnie po zakończeniu całego cyklu należy przyjąć środki, które pozwolą na odblokowanie (PCT) działania gospodarki hormonalnej ciała. Pozwoli to na uregulowanie wydzielania testosteronu oraz innych hormonów. Bez ingerencji z zewnątrz powrót do normalności mogły zając organizmowi bardzo dużo czasu. Dlatego należy sztucznie wprowadzić go ponownie w stan równowagi, co umożliwi mu dalsze samodzielne działanie w prawidłowy sposób. Odblokowanie pozwala tez na wyeliminowanie skutków ubocznych, które potencjalnie mogły pojawić się w trakcie cyklu. Zaniedbanie tego elementu może prowadzić do poważnych zaburzeń, a w skrajnych przypadkach może zakończyć się hospitalizacją. Natomiast prawidłowo wykonane odblokowanie pozwala na płynne przejście ciała z cyklu do normalnego i zdrowego funkcjonowania.