Aby zamówić napisz na sklep@esterydy.com lub [wyślij wiadomość poprzez formularz tutaj]
Aby zamówić napisz na sklep@esterydy.com (wysyłka w cenie) [wyślij wiadomość]

Oxandrolone – funkcje i cechy


Oxandrolone

Spis treści OxandroloneOxandrolone – funkcje i cechyEfekty stosowania OxandrolonuOxandrolone – dawkowanieOxandrolone – skutki uboczne

Oxandrolone to bardzo popularny steryd anaboliczno-androgenny. Jest uważany a jeden z najbezpieczniejszych pod względem wywoływania skutków ubocznych. Jako jeden z nielicznych sterydów anabolicznych, jest przyjazny także dla kobiet. Oxandrolone jest także jednym z najmniej docenianych sterydów anabolicznych ze względu na swą łagodną naturę. Niesłuszne stwierdzenia wynikają jednak głównie z absurdalnych oczekiwać użytkowników sterydów lub z powodu zakupu produktu słabej jakości. Oxandrolone pojawił się po raz pierwszy na rynku w latach sześćdziesiątych pod nazwą Anavar, a został wprowadzony do obrotu przez firmę G.D. Searle & Co.

Oxandrolone – funkcje i cechy

Oxandrolone jest steroidem anaboliczno-androgennym pochodzącym od dihydrotestosteronu (DHT). Zastąpienie dwutlenku węgla tlenem spowodowało radykalne zwiększenie siły anabolicznej hormonu i zapobiegło rozkładowi metabolicznemu. Zabieg ten okazał się ponadto korzystny dla wątroby osób go zażywających, ze względu na niską hepatotoksyczność. Oxandrolone posiada liczne korzyści terapeutyczne. Stosuje się go najczęściej w celu wspomagania przyrostu masy ciała po infekcjach, zabiegach chirurgicznych i chorobach. Z Oxandrolonu mogą korzystać również pacjenci z HIV i nowotworami. Lek ten okazał się skuteczny także w leczeniu nadmiernej ekspozycji na kortykosteroidy i osteoporozy. Już po spojrzeniu na terapeutyczne korzyści Oxandrolonu możemy stwierdzić, dlaczego jest ceniony przez wielu sportowców, którym zależy na poprawie wydajności. Jego anaboliczny wskaźnik jest ponad trzykrotnie wyższy niż testosteronu. W połączeniu z niską androgennością stanowi steryd, na który warto zwrócić szczególną uwagę. Oxandrolone jest również znany ze swej zdolności do zwiększania liczby czerwonych krwinek, co z kolei przyczynia się do poprawy wytrzymałości mięśni. Niektóre dane wykazały, że sprzyja także wytrzymałości sercowo-naczyniowej. Niemniej ekscytujące jest to, że Oxandrolone jest jedynym sterydem anabolicznym, który spala tłuszcz w sposób bezpośredni. Dzieje się tak dlatego, że związek ten promuje lipolizę. Dzieje się tak, gdyż Oxanrolone wiąże się silnie z receptorem androgenowym, ma zdolność zmniejszania globulin wiążących tarczycę oraz zwiększania poziomu prealbuminy wiążącej tyroksynę, dzięki czemu wykorzystywana jest większa ilość triidotiryniny (T3).

Efekty stosowania Oxandrolonu

Oxandrolone wpływa pozytywnie na każdą fazę wydajności. Nie aromatyzuje i nie powoduje zatrzymywania wody w organizmie. Racją jest, że nie spowoduje ekstremalnych przyrostów masy podczas stosowania sterydu, aczkolwiek korzyści będą stałe i często łatwiejsze do utrzymania w porównaniu do innych dostępnych sterydów. Oxandrolone docenią też kobiety – sportowcy, które są bardziej wrażliwe na ten hormon i w większości przypadków nie szukają dużych wzrostów masy. Oxandrolone pomaga też w ogólnym metabolixmie, a ze względu na działanie lipolityczne pozwoli na łatwiejsze utrzymanie szczupłej sylwetki. Bez wątpienia, niezależnie od płci, Oxandrolone da najlepsze efekty na etapie redukcji masy tłuszczowej. Ze względu na wysoki wskaźnik anaboliczny, stanowi jeden z najlepszych sterydów do utrzymania suchej masy mięśniowej, która w innym wypadku zostałaby utracona z powodu niezbędnego deficytu kalorycznego. Jeśli chcemy spalić tłuszcz, musimy spalać więcej niż konsumujemy, a to powoduje, że tkanka mięśniowa jest narażona na ryzyko. Oxandrolone stanowi więc środek ochronny. Spowoduje też przyspieszenie spalania tłuszczu, dzięki bezpośredniemu promowaniu lipolizy oraz metabolizmu. Oxandrolone zostanie też doceniony przez wielu sportowców chcących poprawić wydajność bez utraty lub przybrania masy ciała. Ten steryd poprawia także poziom regeneracji, a więc czynnik niezbędny dla każdego, kto rozpoczyna regularną aktywność fizyczną.

Oxandrolone – dawkowanie

Oxandrolone jest doustnie przyjmowanym sterydem anabolicznym, przepisywanym zwykle w dawce 5-10mg na dobę. Jego stosowanie trwa zwykle 2-4 tygodnie, po których następuje krótka przerwa. Przyjmowanie Oxandrolonu rozpoczyna się po niej ponownie i powinno trwać do momentu rozwiązania problemu. Dla mężczyzn stosujących steroidy anaboliczne optymalną dawkę zapewni 20-50mg dziennie. Niektórzy doświadczeni użytkownicy zażywają większe dawki, ale należy pamiętać, iż zwiększa to ryzyko wystąpienia działań niepożądanych. Kobiety stosujące Oxandrolone przyjmują go zwykle w dawkach 5-10mg na dobę. Większość kobiet nie potrzebuje większych dawek. Wyższe niż 20mg na dobę mogą powodować maskulinizację. Standardem dla obu płci jest 6-8 tygodni regularnego stosowania Oxandrolonu.

Oxandrolone – skutki uboczne

Spośród wszystkich sterydów opartych na DHT, Oxandrolone jest jednym z najbardziej przyjaznych sterydów anabolicznych. Aby lepiej zrozumieć działania niepożądane Oxandrolonu, podzieliliśmy je na poniższe kategorie.

Estrogenne:

Oxandrolone nie powoduje żadnych skutków ubocznych związanych z poziomem estrogenów. Nie powoduje procesu aromatyzacji (konwersji testosteronu do estrogenu), co oznacza, że nie doprowadzi do zatrzymywania wody w organizmie ani ginekomastii. Brak wpływu na retencję wody sprawia ponadto, że nie będzie podwyższał tętniczego ciśnienia krwi.

Androgenne

To najczęściej występujące skutki uboczne podczas stosowania Oxandrolonu, aczkolwiek nie można powiedzieć, że występują powszechnie. Może powodować trądzik, łysienie głowy oraz przyspieszony wzrost włosów na innych częściach ciała. O ewentualnym wystąpieniu tych skutków ubocznych zadecydują czynniki genetyczne. Androgenne działania niepożądane mogą obejmować również maskulinizację u kobiet. Dotyczy to takich objawów jak zwiększanie owłosienia ciała, pogłębianie brzmienia strun głosowych oraz powiększanie się łechtaczki. W przypadku stosowania odpowiednich dawek procesy te występują bardzo rzadko. Gdy nastąpią powyższe objawy, należy natychmiast przerwać stosowanie. Zignorowane symptomy mogą powodować trwałe i nieodwracalne zmiany.

Testosteron

Podobnie jak w przypadku wszystkich sterydów anabolicznych, Oxandrolone powstrzyma nieco naturalną produkcję testosteronu. Tłumienie testosteronu może mieć różny poziom w zależności od stosowanego sterydu, a Oxandrolone jest pod tym względem jednym z najłagodniejszych środków. Stosowanie dużych dawek Oxandrolonu może powodować konieczność uzupełniania testosteronu w formie egzogennej. Po zakończeniu stosowania Oxandrolonu, naturalna produkcja testosteronu wróci do poprzedniego poziomu. Większość mężczyzn powinna podjąć terapię post cyklową w celu usprawnienia tego procesu.

Hepatotoksyczność

Podobnie jak wszystkie sterydy anaboliczne, Oxandrolone jest toksyczny dla wątroby, aczkolwiek jest jednym z łagodniejszych środków z kategorii C17-aa. Badania wykazały, że dawki terapeutyczne mogą nieznacznie podnieść wskaźniki wątrobowe. Aby uniknąć problemów  wątrobą należy stosować się do poniższych zaleceń.

Oxandrolone nie powinien być stosowany przez osoby z chorobami lub zaburzeniami funkcjonowania wątroby.Spożywanie alkoholu powinno zostać wykluczone lub znacząco zminimalizowane.Unikanie większości leków, jako iż mogą mieć wysoki poziom hepatotoksyczności.Nie należy stosować Oxandrolonu przez okres dłuższy niż 8 tygodni oraz nie przyjmować innych sterydów anabolicznych kategorii C17-aa aż do momentu unormowania się wskaźników wątrobowych.