Aby zamówić napisz na sklep@esterydy.com lub [wyślij wiadomość poprzez formularz tutaj]
Aby zamówić napisz na sklep@esterydy.com (wysyłka w cenie) [wyślij wiadomość]

Podstawowa wiedza o odblokowaniu
Podstawowa wiedza o odblokowaniu

Spis treści Podstawowa wiedza o odblokowaniuHCG na startSERMPodstawowe kuracje odblokowujące

Cykl , kuracja, bomba…. ile jeszcze znamy określeń brania sterydów ? Pewnie dużo ale oprócz czasu kiedy jesteśmy na cyklu sterydowym jest też czas kiedy sterydów nie bierzemy i co wtedy ? Czas odbloku pct , jest tak samo ważny jak czas kiedy jesteśmy na bombie , z prostego powodu kiedy jesteśmy na cyklu SAA , nasz organizm zostaje zablokowany. No dobra mięśnie puchną 🙂 siła idzie , super efekty , ale o co chodzi z tym zablokowaniem ? Tak w wielkim skrócie , kiedy zażywamy sterydy anaboliczne , to dostarczamy z zewnątrz duże ilości testosteronu ( takie jakich nie jest w stanie nasz organizm samodzielnie wyprodukować) , w związku z czym nasze jądra przestają wytwarzać testosteron . To nie jest jakimś dużym problemem, kiedy jesteśmy na cyklu . Problem natomiast pojawia się gdy nasz cykl się kończy , niestety nasza gospodarka hormonalna jest rozstrojona , co może skutkować :

spadkiem siły,depresją,złym samopoczuciem ,spadkiem masy mięśniowej ,

i wielu innych podobnych tego typu efektów. A więc ważna jest odpowiednia regeneracja naszego organizmu po cyklu. Powrót naszej gospodarki hormonalnej do stanu z przed cyklu, bez przyjmowania odpowiednich preparatów, może trwać bardzo długo i być dla nas bardzo kłopotliwa – najprościej powiedzieć przecież po to braliśmy sterydy aby zyskać przyrosty i po odstawieniu nie stracić tych efektów ćwiczeń i przyrostu masy mięśniowej. Dlatego też, by nie dopuścić do drastycznych spadków należy odblokować swój organizm, a wiec pomóc mu w szybkiej odbudowie gospodarki hormonalnej z przed cyklu . Na rynku istnieje wiele preparatów , do tego przygotowanych , zapraszamy na stronę esterydy.com na zakupy . A o to krótka lista :

HCG na start

Tuż po zakończeniu kuracji sterydowej pamiętajmy aby przyjmować HCG, jest to ludzka gonadropina kosmówkowa, dzięki której przywrócimy produkcję testosteronu i odpowiednią wartość HPTA. Warto jednak pamiętać, że przy dłuższym przyjmowaniu i większych jednorazowych dawkach może ona upośledzać reakcję komórek Leydinga – okres jej przyjmowania zatem należy ograniczyć max do 2 tygodni po zakończeniu cyklu. Dawka nie powinna przekraczać 500j.

SERM

Co to ten SERM ? To nic innego jak leki pomagające przywrócić po cyklu odpowiednią gospodarkę hormonalną jak szybciej , a co za tym idzie i bezpieczniej. Należy rozpocząć przyjmowanie równolegle z przyjmowaniem HCG, ponieważ dzięki temu eliminujemy negatywny wpływ estrogenów, które wytwarza się przy podawaniu samego HCG. Najpopularniejszymi lekami z tej grupy są dobrze wam znane :

clomid (clomifen) – odpowiada za wzrost poziomu testosteronu, zalecana dawka wynosi 50 – 100 mg dziennie. tamoksifen– środek podobny do clomidu , ale mniej niż clomid obciąża organizm (zatem możemy brać mniejsze dawki), jest najskuteczniejszym antagonistą estrogenów, posiada dodatkowo zaletę blokowania receptorów dla prolaktyny.Podstawowe kuracje odblokowujące

Cykle dzielimy na długie i krótkie : Przy krótkich cyklach wystarczy 1 tydzień stosowania HCG oraz od 1 do 4 tygodni clomidu (50mg codziennie) lub tamoksifenu (20 mg codziennie), po długich cyklach zaleca się natomiast 2 tygodnie HCG, oraz dodatkowo 2 tygodnie witaminy E 1000j każdego dnia , 1-3 tyg armidex oraz nawet do 6 tygodni clomid lub tamoksifen, po takich odblokach na pewno odzyskamy odpowiednią gospodarkę hormonalną na poziomie sprzed cyklu. Dobrze przeprowadzona kuracja PCT na pewno pozwoli nam na szybki powrót do formy i możliwość prowadzenia dalej tak wydajnych treningów, a ponadto i co chyba najważniejsze, złagodzi szok dla organizmu po odstawieniu sterydów. Dlatego drogi kliencie pamiętaj aby , nie zapominać o kuracji odblokowującej po każdym cyklu .